Sanallaştırma Çözümleri

Vmware Sanallaştırma Çözümleri

Sanallaştırma ile İş Düzeninizi Yeniden Yaratın!

Sanallaştırmayı kullanarak IT kaynaklarınızın ve uygulamalarınızın verimliliğini ve erişilebilirliğini artırın. Eski “tek sunucu, tek uygulama” modelini unutun; her bir fiziksel makinede birden çok sanal makine çalıştırın. IT adminlerinizi saatlerce sunucu yönetimiyle uğraşmaktan kurtarın, onlara inovasyonlarla ilgilenmeleri için vakit kazandırın. Sanallaştırılmamış bir veri merkezine ait IT bütçesinin ortalama %70’lik kısmı yalnızca mevcut altyapının bakımı için harcanır, bu da inovasyon için bütçe ayrılamamasına sebep olur.

Üretime sağladığı katkıları kanıtlamış olan VMware sanallaştırma platformu üzerine kurulu bir otomatikleştirilmiş veri merkezi sayesinde pazarda değişen koşullara eskisine kıyasla çok daha hızlı ve verimli bir biçimde karşılık verebilirsiniz. VMware vSphere kaynakları, uygulamaları ve hatta sunucuları gerektiği zaman ve yerde sizlere sunar. VMware müşterileri, VMware vSphere ile kaynak havuzlarını güçlendirerek ve yüksek erişilebilirlikli makineler sağlayarak toplam IT harcamalarından %50-70 oranında tasarruf ederler.

• Windows, Linux gibi birçok işletim sistemini tek bir bilgisayarda çalıştırın.

• Mac üzerine sanal PC ile Windows kurun, tüm Windows uygulamalarınızı Mac bilgisayarınızda çalıştırın.

• Verimliliğinizi artırıp donanım ihtiyacınızı azaltırken admin başına düşen sunucu sayısını artırarak yatırım maliyetlerinizi düşürün.

• Kurumsal uygulamalarınızın en yüksek erişilebilirlik ve performansla çalışmasını sağlayın.

• Gelişmiş felaket kurtarma çözümleri sayesinde işinizin sürekliliğini artırın ve tüm veri merkezinizde yüksek erişilebilirlik sağlayın.

• Masaüstü dağıtımının hızlanması ve uygulama çakışmalarından doğacak destek amaçlı telefonların azalmasıyla birlikte kurumsal masaüstü yönetimi ve kontrolünüzü geliştirin.

Sanallaştırma Nedir?

Tek bir işletim sistemi üzerinde tek bir uygulama çalıştırmak üzere tasarlanmış olan günümüz x86 bilgisayar donanımları, birçok makinenin tam verimle çalışmasına engel olmaktadır. Sanallaştırma sayesinde tek bir fiziksel makinede birden çok sanal makine çalışır; her bir sanal makine tek bir fiziksel bilgisayarın kaynaklarını farklı ortamlarda kullanır. Farklı sanal makineler farklı işletim sistemleriyle çalışabilir, aynı fiziksel bilgisayarda birden çok uygulamanın çalışmasını sağlayabilir. Birçok firma sırf popüler olduğu için sanallaştırma hizmetleri sunarken VMware şu anda sanallaştırma pazarının lider firması konumundadır. Üretime katkısı kanıtlanmış olan teknolojimiz, Fortune 100 listesinin %100’ü dâhil olmak üzere 170.000’den fazla müşteri tarafından kullanılmaktadır.

Sanallaştırma Nasıl Çalışır?

VMware sanallaştırma platformu, şirket yapısına hazır bir mimari üzerine kurulmuştur. x86 tabanlı bilgisayarlarınızı alın; işlemcisiyle, RAM’iyle, hard diskiyle ve ağ denetleyicisiyle birlikte tüm donanım kaynaklarını VMware vSphere gibi bir yazılım vasıtasıyla tıpkı “gerçek” bir bilgisayar gibi kendi işletim sistemini ve uygulamalarını tam verimlilikte çalıştırabilen sanal bilgisayarlara dönüştürün, diğer bir deyişle “sanallaştırın”. Her sanal makinede olası çakışmaları önlemeyecek eksiksiz bir sistem mevcut. VMware sanallaştırma, doğrudan bilgisayar donanımına veya bir işletim sistemi üzerine sistem kaynaklarını yormayacak ince bir yazılım katmanı eklenmesi ile çalışır. Bu katmanda donanım kaynaklarını dinamik ve şeffaf bir biçimde paylaştıran bir sanal makine denetçisi veya barındırıcı işletim sistemi yer alır. Tek bir fiziksel bilgisayarda birden fazla işletim sistemi aynı anda çalışarak donanım kaynaklarını birbiriyle paylaşır. İşlemci, hafıza, işletim sistemi ve ağ aygıtları gibi tüm donanımı kapsayan sanal makineler; tüm standart x86 işletim sistemleri, uygulamaları ve aygıt sürücüleriyle tam uyumlu olarak çalışır. Tek bir bilgisayarda birden fazla işletim sistemini ve uygulamayı aynı anda güvenle çalıştırabilir, her birinin ihtiyacı olan kaynaklara ihtiyacı olan zamanda erişebileceğinden emin olabilirsiniz.

Veri Merkezinizi Esnek bir Mimari üzerine Kurun

Tek bir bilgisayarı sanallaştırmak, hikâyenin sadece giriş kısmı. Açık ve gizli bulutların temellerini oluşturmak için kullanılan ve kalitesini kanıtlamış bir sanallaştırma platformu olma özelliği taşıyan VMware Sphere sayesinde birbirine bağlı yüzlerce fiziksel bilgisayar ve depolama aygıtından oluşan devasa bir sanal altyapı inşa edebilirsiniz. Sunucularınızı, depolama alanınızı veya ağ üzerindeki bant genişliğinizi herhangi bir uygulamaya kalıcı olarak atamak zorunda kalmazsınız. Bunun yerine gizli bulutunuzdaki donanım kaynakları, gerektiği zamanda gerektiği yerlere dinamik olarak paylaştırılır. Yüksek öncelikli uygulamalarınız ihtiyaç duyduğu kaynaklara her zaman erişebilir, böylece sırf iş yoğunluğunun yüksek olduğu zamanlar için donanım satın alarak yapacağınız masraftan tasarruf edersiniz. Elinizdeki gizli bulutu açık bir buluta bağlayarak bir hibrid bulut elde edebilir, şirketinizi daha esnek, erişilebilir ve artan bilgi miktarına adapte olabilir bir hâle getirebilirsiniz.

Kaynaklarınızı En Düşük Sahip Olma Maliyetiyle Yönetin!

Önemli olan tek şey sanallaştırma değil. Makineleri çalıştırmak için çeşitli yönetim araçlarına ihtiyaç duyarsınız, öte yandan şirketinizin destek aldığı çok sayıda uygulama ve altyapı hizmetlerini çalıştırabiliyor olmanız gerekir. VMware sayesinde hizmet erişilebilirliğinizi artırabilir, öte yandan hata eğiliminin yüksek olduğu manuel görevleri azaltabilir hatta ortadan kaldırabilirsiniz. VMware sanallaştırma ile IT operasyonları daha verimli ve etkili sonuçlar ortaya koyar. Çalışanlarınız iki veya üç katı sayıda sunucuyu idare edebilir; böylece merkezi kontrolü korurken müşterilerinizin talep ettikleri hizmetlere erişimini sağlayabilirsiniz. Masaüstünüzden veri merkezinize kadar tüm alanlarda erişilebilirlik, güvenlik ve performans odaklı hizmetler sunabilirsiniz.

Neden Sanallaştırma?

Sanallaştırma şirketiniz için neden gerekli?

IT altyapınızı sanallaştırarak hem IT masraflarınızı düşürebilir, hem de mevcut varlıklarınızın verimliliğini, kullanışlılığını ve esnekliğini artırabilirsiniz. Dünya çapında her büyüklükte firma, VMware sanallaştırmadan faydalanmaktadır. Fortune 100 listesinin tamamı dâhil olmak üzere binlerce kuruluş, VMware sanallaştırma çözümlerini kullanmaktadır. IT altyapınızın %100’ünü sanallaştırmanın kuruluşunuza sağlayacağı faydalara bir göz atın.

Sanallaştırma Yazılımı Kullanmak için En Önemli 5 Neden

 • Mevcut kaynaklarınızı daha etkili kullanın: Yaygın altyapı kaynaklarını bir havuzda toplayın ve meşhur “tek uygulama tek sunucu” efsanesini sunucu güçlendirme sayesinde bir kenara atın.
 • Fiziksel altyapınızı azaltarak ve sunucu başına düşen admin sayınızı geliştirerek veri merkezi masraflarınızı düşürün: Sunucu sayısı ve sunuculara bağlı IT donanımı ne kadar az olursa, taşınmazlarınızın miktarı ile güç ve soğutma gereksinimleride o kadar azalır. Yönetim araçlarınızı iyileştirerek sunucu başına düşen admin sayınızı, dolayısıyla personel ihtiyacınızı azaltabilirsiniz.
 • İşinizin sürekliliğini artırmak için donanımınızın ve uygulamalarınızın erişilebilirliğini yükseltin. Hizmetinizde en ufak bir kesinti olmadan sanal ortamları tümüyle yedekleyin ve taşıyın. Bakım nedeniyle hizmet veremediğiniz günleri unutun, hesapta olmayan arızalardan anında kurtulun.
 • İşletme verimliliği kazanın: Dinamik kaynak yönetimi ve daha hızlı sunucu tedarik hazırlığının yanı sıra gelişmiş masaüstü ve uygulama dağıtımı sayesinde pazardaki değişimlere daha hızlı yanıt verin.
 • Masaüstü yönetimi ve güvenilirliğini artırın: Kullanıcıların yerel veya uzak bağlantıyla, ağ bağlantısının varlığı etkili olmaksızın, herhangi bir standart masaüstü, laptop veya tablet PC vasıtasıyla erişebileceği güvenli masaüstü ortamlarını dağıtın, yönetin ve denetleyin.

Microsoft Hyper-V Sanallaştırma Çözümleri

Hyper-V, Microsoft Hyper-V, Viridian kod adındaki ve önceleri Windows Sunucu Sanallaştırma olarak bilinen, x64 bilgisayarlar için hypervisor tabanlı bir sanallaştırma sistemidir. Birden fazla sunucu rolünü tek bir fiziksel ana makinede çalışan ayrı sanal makineler olarak birleştirerek sunucu donanımı yatırımlarını iyileştirmek için bir araç sağlar. Hyper-V ayrıca, Windows haricinde Linux gibi işletim sistemleri de dahil olmak üzere birden fazla işletim sistemini verimli bir şekilde tek bir sunucuda çalıştırmak ve 64-bit bilgi işlemin gücünden faydalanmak için de kullanılabilir.Windows Server 2008’in belirli x64 sürümleriyle birlikte Hyper-V’nin bir betası sevk edilmiş ve kesinleşmiş sürüm 26 Haziran 2008’de piyasaya çıkmıştır. Yeni çıkacak olan Windows Server 2012® Hyper-V® ile de birden fazla işletim sisteminin paralel olarak aynı sunucu üzerinde çalıştırılmasını sağlamaktadır.

 

Sanal makineler sadece manipüle edilecek objeler değil aynı zamanda gerçek iş yüklerine sahip bilgisayarlardır. Sanal makineleri de fiziksel sistemler gibi yönetmek zorunludur. Çok kapsamlı entegre yönetim araçlarından oluşan System Center’ı kullanarak karmaşıklıkları en aza indirebilir ve işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Ortak bir yönetim ortamı eğitim ihtiyacını azaltır, tek tip ilke uygulamalarını mümkün kılar ve mevcut yazılımlarınızdan, çalışanlarınızdan ve en önemlisi mevcut BT yönetim süreçlerinizden yararlanmanıza imkân sağlayarak bakım işlerini kolaylaştırır.

 

Güvenlik

 • Programlı olarak yönetilen ve genişletilebilir yetenekler sayesinde veri merkezindeki ağ katmanını eksiksiz olarak yalıtır. Bu sayede sanal makinelerin ağ bağlantıları güvenlik ve yalıtım amacıyla ilkeler kullanılarak yapılabilir.
 • IP adreslerini diğer sanal makinelerden çalan kötü niyetli sanal makinelerden korur.(“IP sahtekarlığı” olarak bilinmektedir).
 • Çoklu müşteri güvenliğini sağlamak için ağ trafiğini şekillendirir. Hyper-V Extensible Switch ile birden fazla VLAN’dan gelen trafik artık birleştirilip sanal bir makinedeki tek bir ağ adaptörüne yönlendirilebilir.
 • Hangi sanal portların izleneceğini ve hangi sanal porttaki izlenen trafiğinin ilave işlemler için kullanılacağını belirlenebilir.
 • Hyper-V Extensible Switch’de de trafik izleme, güvenlik duvarı filtreleri ve anahtar yönlendirme gibi ilave fonksiyonlar bulunmaktadır.

Altyapı

 • Windows Server 2012 Hyper-V ile sanal makinelerin eklenmesi ve yönetilmesi daha hızlı ve kolaydır. Dahili otomasyon imkânı sunan sanal alt ağlar sayesinde sanal sunucular herhangi bir alana yerleştirilebilir.
 • VLAN’lar yerine zaman kazandıracak olan Hyper-V Ağ Sanallaştırma özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde ağ trafiği paylaşılan bir altyapı üzerinde izole edilebilir ve sanal makineler sanal ağ görevlerini ve IP adreslerini koruyarak sanal altyapı içerisinde ve bulut üzerine taşınabilir.
 • Sanal makineler ve depolama alanları aksama süresi yaşamadan taşınabilir. Canlı geçiş alanındaki iyileştirmeler bir küme ortamının dışı dahil olmak üzere birden fazla sanal makinenin taşınabilmesi demektir. Bu durum paylaşılan bir depolama alanı kullanmayan sunucular için de geçerlidir.
 • Microsoft® Windows PowerShell™ 3.0 ile sunulan tam otomasyon desteği sayesinde üretkenlik artmakta ve bakım için daha az vakit harcanmaktadır. Örneğin kurulum, yapılandırma, izleme ve daha birçok görev için komut satırı araçları veya otomatik komutlar hazırlanabilir.
 • Hyper-V, doğrudan bağlı depolama (DAS), sunucu ileti bloğu (SMB) paylaşımı, sanal ana bilgisayar veri yolu bağdaştırıcıları (HBA) ve depolama alanı ağ (SAN) ortamlarını desteklemektedir. Sonuç olarak depolama ihtiyaçlarını önceliklendirmek ve depolama masraflarını azaltmak daha kolay hale gelmiştir.

Diğer

 • İş yüklerinin ölçeklendirilmesi donanım tarafında 320 mantıksal işlemci, 4 terabayt fiziksel bellek ve sanal bir makine üzerinde 1 TB bellek, 64 sanal işlemci ve bir kümede 4.000 sanal makinedir.
 • Dinamik Bellek eklentileri, konsodilasyon ve güvenirliği artırmış ve düşük yükte veya boşta çalışan sanal makinelerin bulunduğu ortamlarda maliyetleri azaltmıştır.
 • Küme iyileştirmelerinin esnekliği fazladır. Daha yüksek yoğunluk, eş zamanlı geçiş ve sanal Fiber Kanal sayesinde de daha yüksek değer elde edilmektedir.
 • Sanal sabit diskler için artırımlı yedekleme özelliği mevcuttur ve bu da yedeklemeyi hızlandırırken kolaylaştırmakta ve hem ağ bant genişliğini hem de disk alanını artırmaktadır.
 • Hyper-V Replica özelliği, işletme sürekliliği ve hataların giderilmesi için asenkron bir şekilde sanal makineleri farklı alanlara kopyalar.
 • Plansız aksama sürelerine dayanıklılığı arttırın. Windows Server 2012 SMB şeffaf yük devretme, Reliable Crash Recovery ve NIC Teaming dahil olmak üzere sahip olduğu birçok özellik ile birçok plansız senaryo karşısında koruma sağlar.

Citrix Sanallaştırma Çözümleri

Ürün yelpazesi oldukça geniş olan bir firma olmakla beraber, sanallaştırma konusunda üretmiş olduğu çözümlerle adından sıkça söz ettirmektedir.


Sanallaştırma 3 ana başlık altında incelenmektedir;

 • Uygulama sanallaştırma
 • Masaüstü sanallaştırma
 • Sunucu sanallaştırma

1960 yıllarda üzerinde araştırmalara başlanan sanallaştırma çalışmaları günüzümde aşağıdaki avantajlarından dolayı büyük önem taşımaktadır.


Kurulum maliyetlerinin asgariye indirilmesi

Kurulacak her bir sunucu için ayrı bir donanım yatırımı yapmak yerine Citrix XenServer üzerinde sunucuların kurulması donanım maliyetini çok büyük oranda düşürecektir. Ayrıca sunucu lisanslarının sanal çözümlerde sağlamış olduğu ilave tasarruf bu kurulum maliyetinin düşürülmesinde ciddi anlamda yardımcı olur. (windows sunucu ailesi için enterprise ürünlerdeki lisans anahtarı 4 ayrı sanal sunucu için kullanılabilmektedir)


İşletim maliyetlerinin düşürülmesi

En basit örnekle; üzerinde 10 tane sunucu çalıştıran bir XenServer’ın yıllık elektrik maliyeti ile 10 sunucunun ayrı ayrı çalışması durumunda tüketilecek elektrik karşılaştırıldığında çok ciddi bir tasarrufun sağlanacağı aşikardır. Ayrıca her 23 yılda bir yenilenen makina parkurunun XenDesktop (Masaüstü sanallaştırma) ve XenApp (uygulama sanallaştırma) uygulamaları ile fiziksel ömrünü tamamlayana kadar kullanılması mümkündür. Tüm bu maliyet avantajları düşünüldüğünde Citrix size en ekonomik çözümleri sunmaktadır.


Sistem üzerinde harcanan zamanın azaltılması ve merkezi yönetim

Citrix XenDesktop ve XenApp ile makina parkurundaki makinaların tek noktadan çok hızlı bir şekilde yönetilebilmesi IT personelinin gereksiz iş yükünü ortadan kaldırır.


Yedekli kullanım

HA (High Availability) Disaster Recovery özellikleri sayesinde sürekli ve kesintisiz sistem işletimi sağlar. Citrix, sunmuş olduğu güçlü çözümlerle IT profesyonellerinin ilk tercihidir. Bellcom Bilgisayar Citrix Silver Partner olup, bünyesindeki Citrix sertifikalı personelleri ile sanallaştırma çözümleri sunmaktadır.

NetApp Sanallaştırma Çözümleri

Maliyetlerinizi düşürün veriminizi artırın.

Sanallaştırılmış Altyapı Yatırımlarınızdan Sağladığınız Avantajları En Üst Seviyeye Çıkarın.

Veri Merkezi Dönüşümüne Yaptığınız Yatırım Örnek Hizmet İster Veri Merkezinizdeki Karmaşıklığı Artırmadan En İyi Şekilde Faydalanın.

 

Sunucu sanallaştırma; veri merkezinizden daha iyi faydalanmanıza yardımcı olur—daha iyi kullanım, esneklik, yatırım dönüşü ve değişen iş ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verilmesini sağlayan esneklik sağlar. Ancak sunucu sanallaştırma veri yönetimini daha kompleks bir hale getirir.

 

Hedefler

 • Konsolidasyon öncesi planlama
 • Heterojen yönetim ve tümleşik IT hizmetlerinin yönetimi
 • IT yönetiminin basitleştirilmesi
 • Son kullanıcı performansının korunması
 • İstenen sunucu ve veri depolama alanı erişilebilirliğinin korunması
 • VM dağılımının kontrol edilmesi
 • Planlama, esneklik ve ölçeklenebilirlik

 

Sanallaştırmanın Avantajları:

Daha hızlı yatırım dönüşü

Birkaç aylık uygulama sonunda verimlilik artışı ve maliyet tasarruflarından yatırım getirisi sağlarsınız.

 

Yatırımınızdan daha fazla yararlanın

Sanallaştırma ürünlerinin taşıdığı yenilikçi özelliklerden en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olarak kusursuz bir entegrasyon ve hızlı bir konfigürasyon yapmanızı sağlıyoruz.

 

Riskinizi Azaltın

Tutarlılığı kanıtlanmış bilgi ve uygulamalar çalışırken riskinizi en aza indirir.

Üretime geçiş sürecini hızlandırın

Aylarca süren uygulamaya geçiş süresini dakikalara düşürün.

 

Esnek hizmetlerle paranızdan tasarruf edin

Sadece şirketinizin amaçlarını gerçekleştirmek için gerekenleri almanız yeterlidir.

 

Erişilebilirliğinizi artırın

Düzenli denetimler ve değerlendirmeler; erişilebilirliği etkilemeden önce potansiyel sorunları teşhis eder.

 

SANALLAŞTIRMA BİR YOLCULUKTUR.

PEKİ BU YOLCULUKTA REHBERİNİZ KİM OLACAK?

NetApp® Services for Virtualization NetApp’ın sanallaştırılmış ortamlar için sunduğu avantajların farkına varmanızı sağlar. Örnek profesyonel hizmetler ve global destek sizin için ideal olan sanal altyapıya geçişinizi kolaylaştırır.

 

STRATEJİK PLANLAMA;

SANALLAŞTIRMA YOLCULUĞUNUZUN BAŞARIYA ULAŞMASINDA ÖNEMLİ BİR UNSURDUR.

NetApp Profesyonel Hizmetler veri merkeziniz için şirket ihtiyaçlarınıza uygun bir sanallaştırma çözümü sunmak, üzerinde görüşmek, uygulamaya koymak ve yönetmek için kanıtlanmış metotları, araçları ve en iyi uygulamaları geliştirir.

 

Proaktif destek hizmetlerimiz; genellikle siz varolduğunu bile anlamadan sorunların farkına varmak, bu sorunları teşhis etmek, bu sorunlara müdahale etmek ve çözmek için yenilikçi NetApp teknolojisini kullanır. Bu; ihtiyaçlarınıza göre optimize edilmiş bir sanallaştırma çözümüyle toplam maliyeti düşürmenize ve güvenilir performans elde etmenize yardımcı olur ve üretime geçişi hızlandırır.

 

Sanallaştırma rehberiniz olarak NetApp’la temel teknolojilerimizin her birinden ihtiyaçlarınıza uygun olarak gereken ölçüde faydalanabilirsiniz. NetApp’ın sunduğu bu avantajı pek çok farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

 

NetApp sanallaştırma yolculuğunuzun her aşaması için örnek profesyonel hizmetler sağlar. Bu yolculukta yanınızda size iyi bir rehbere ihtiyacınız vardır. Bu aşamada uzmanlarımız sanallaştırma altyapınızı oluşturmak üzere sizinle birlikte çalışmaktadır.

 

Sanallaştırılmış ortamlar için uygulama hizmetleri

Sanallaştırma teknolojisine dayanan ideal sunucu platformunuzu tasarlamanıza yardımcı olmak üzere bizler ortaklarımızla çalışmaktayız.

 

Ağ depolama uygulaması

Bu eksiksiz hizmet NAS ve SAN ortamları için uçtan uca depolama uygulama çözümleri sunar.

 

Veri kopyalama ve koruma

SAN ve NAS depolama platformlarınız için esnek ve etkili bir anlık arşiv, kesintisiz veri kopyalama ve klonlama çözümü uyguluyoruz. Çözüm, üretim verinizi hızlı kurtarma, son kullanıcı geri yüklemeleri, görev devretme ve raporlama için NearStore®’a aktarır.

 

Yedekleme ve geri yükleme

Mevcut yedekleme ortamınıza kapsamlı ve disk tabanlı bir yedekleme ve geri yükleme çözümü dahil ediyoruz.

 

Veri aktarımı

Bu araçlar ve süreçler etkinliği kanıtlanmış NetApp yöntemleri ve saha deneyimine dayanmaktadır. Temelini oluşturan depolama teknolojisi (FC, iSCSI, IP) ve markasından bağımsız veri aktarma girişimlerine yanıt verir.

 

Avantajlar

Aşağıdaki avantajları elde edebilmek için NetApp’ın uzmanlığı ve en iyi uygulamalarından faydalanabilirsiniz:

 

Daha hızlı yatırım dönüşü

Birkaç aylık uygulama sonunda verimlilik artışı ve maliyet tasarruflarından yatırım getirisi sağlarsınız.

 

Yatırımınızdan daha fazla yararlanın

NetApp ve profesyonel hizmet sağlayıcı ortaklarımızın derin bilgi birikimi sayesinde bir sanallaştırma mimarisinden en ideal yararı sağlayabilirsiniz.

 

Özel mimari tasarımı

Sizinle birlikte çalışarak ihtiyaçlarınıza uyan tasarım özelliklerini oluşturuyoruz.

 

IT mimarinizde etkili sistem entegrasyonu

Sunucu ve depolama sanallaştırmasını entegre etmenize yardımcı oluyoruz.

 

En kısa üretime geçiş süresi

Aylarca süren uygulamaya geçiş süresini dakikalara düşürün.

 

En az hizmet kesintisi ve risk

NetApp profesyonelleri; aksamaları ve riski en aza indirgeyip erişilebilirliği en üst düzeye çıkarmak için en iyi uygulama ve yöntemleri kullanır.

 

Esnek hizmetlerle paradan tasarruf edin

Sadece şirketinizin amaçlarını gerçekleştirmek için gerekenleri almanız yeterlidir.

 

Erişilebilirliğinizi artırın

Düzenli denetimler ve değerlendirmeler; erişilebilirliği etkilemeden önce potansiyel sorunları teşhis eder.

 

Hadi başlayalım

Sanallaştırma bir yolculuktur. NetApp avantajını yaşayın. Veri merkezini bir adım ileriye taşıyın.

Teklif Alın

captcha